szklany brzuch (glass belly), see throu
Quote: Ja to jestem ciekaw, dlaczego macie wątpliwości, że to moskwicz.

może i można się dopatrzeć na zdjęciu GGC tej moskiewskiej plamki - ok. Chodziło mi właśnie o tę rybę, nie o Twoje.
zastanawiałem się czy można uzyskać zabarwienie głowy bez moskiewskiego, innymi środkami. szczątkowe daje się zrobić z półczarnych czy 3/4 czarnych - pyszczek bywa u nich czarny. są też gupiki Koi, które mają pyszczek i okolice czerwone.* Storożew ponoć uważa Metal Head za coś innego niż Moskiewski (dobrze sobie przypominam?)
Singa zabarwia także przód ciała, może w połączeniu z "czymś" daje efekt zbliżony do moskiewskiego (z przodu). spekulacje podkręciło jedno źródło pochodzenia obydwu ryb. kształt ogona potraktowałem jako dodatkową, choć ulotną, poszlakę. 

eksperyment myślowy wygląda tak: 
biorę Singę z okrągłym, ale małym i przeźroczystym ogonkiem
dodaję melaniny i zdejmuję guaninę (włączając ryby złote?)
dokładam zabarwienie ogona i płetwy grzbietowej od samicy z innej linii rakietek (ze szklanym brzuchem choć, nie muszę o tym wiedzieć). 
w dalszym pokoleniu otrzymuję rakietkę o pełnym zabarwieniu ciała, ciemnym i matowym, ale ze śladowym niebieskim połyskiem "pod spodem"

*jeden hodowca wspomniał mi, że w potomstwie Koi miał niewiele ryb z tą cechą, o różnej intensywności czerwieni - i zarzucił projekt. więcej o nich nie wiem.
Reply
(11-09-2016, 10:36 AM)Akwariusz Wrote:
Quote: Ja to jestem ciekaw, dlaczego macie wątpliwości, że to moskwicz.

....
Storożew ponoć uważa Metal Head za coś innego niż Moskiewski (dobrze sobie przypominam?)
...
Storożew wkładał kiedyś na mkacie zdjęcia ryb moskiewskich ze snake skinem, żeby pokazać, jak moskiewski rozmywa rysunek snake skina w tylnej części tułowia i na ogonku. Ja na to zamieściłem zdjęcie swojego metal heada z uwagą, że u tej ryby moskiewski nie rozmył rysunku. Na to Storożew mi odpisał, że u metal headów jedynie zabarwienie przedniej części ciała pochodzi od moskwiczy.
Reply
a to jak byście określili? kwalifikuje się pod GB czy TS, czy zupełnie nie?
[Image: IMG_9220.jpg]
do kompletu, chociaż już pokazywałem wcześniej:
[Image: IMG_9222.jpg]
Reply
Ja bym powiedział, że TS Smile
"Do what thy manhood bids thee do from none but self expect applause" - Sir Richard Francis Burton
Reply
(09-26-2016, 03:03 PM)Gabol Wrote: zwróć uwagę na zdjęcia ryb z mojego postu. wszystkie mają widoczne ubytki guaniny w powłokach ciała w okolicach pokryw skrzelowych. Ja mam w domu pełno ryb ze szklanym brzuchem. U wszystkich można to zaobserwować. U Twoich ryb tego nie widać.

od samicy zamieszczonej na początku mam już kilka sztuk przychówku, który można wstępne ocenić. samiczki wszystkie mają ubytki guaniny, takie, jak samica. samce są takie:
[Image: IMG_9531.jpg][Image: IMG_9522.jpg][Image: IMG_9515.jpg]
zdjęcie od dołu niebardzo wyszło, ale może, w dobrych okularach, da się coś dojrzeć Wink
[Image: IMG_9532.jpg]
czy tu Bolek zauważasz ubytki guaniny na pokrywach skrzelowych? Mi się wydaje, że są.
Reply
Ja nie widzę, sorry. Być może minimalnie - pełna dominaacj anie istnieje. Jeśłi gen recesywny jest w wersji hetero, to jakaś minimalna ekspresja jest.
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)