Micariff
#71
Storożew odnosi się do pliku i kolejno daje uwagi do krzyżówek:

Trochę pomieszane;
1. Przy dowolnym sprzężeniu z płciowymi chromosomami u samców pierwszego pokolenia od bezpośredniej krzyżówki gen zmiennej skóry mógłby być przekazany tylko przez y-chromosomy lub autosomy - nie ma innych opcji.
2. jeśli gen wężowej skóry u tych samców powiązany (cecha rzekomo dominująca) z płciowymi chromosomami dowolnego rodzaju, to przy krzyżówce na dzikie samice on może pojawić się tylko u samców, przy czym bez wszystkich możliwych wariantów od storzbach(u takiego samca ta ceche recesywna autosomalna allela) a jak wynik mikariff brak mikariff po obu płciach.
3. Przy autosomalnej przynależności genu wężowej skóry przy tym krzyżu - wszystkie samice i samce będą miały cechę, którą elementarno można będzie uwidzieć u samic przy hormonalnej obróbce.
4. Rezultat tego krzyża przy pojawieniu cechy zmiennej skóry tylko na samcach potwierdza sprzężenie z płciowymi chromosomami i w konsekwencji, to mikariff ma tą cechę.
5. Jeśli cecha zmiennej skóry pojawi się i na samcach i na samicach - to, że cecha zmiennej skóry albo autosomalna(co konflikt poprzednie założenie) albo mikariff nie ma cechy zmiennej skóry, a ta siateczka nie inne jak autosomalna cecha heterozygotycznego perłamuta
"Do what thy manhood bids thee do from none but self expect applause" - Sir Richard Francis Burton
Reply
#72
Hej,

wstępnie zostały opublikowane wnioski co do micariffa według kolegów z GGC.
Wszystkie fotki Alan Bias.
White belly trait stand alone in Asian Blau. (White belly z Asian blau)
   
 White Belly + Homozygous Stoerz in Asian Blau (white belly, homozygotyczny Stoerzbach z Asian Blau)
   
Homozygous Stoerz + White Belly + Pteridine based red color pigment = McWhite (white belly, homozygotyczny Stoerzbach i czerwona łezka?)
   
Homozygous Steorz + Schim Plat + White Belly = Royal McWhite (white belly, homozygotyczny Stoerzbach i schim plat)
   
Homozygous Stoerz + Mg + Snakeskin + White Belly = Micariff [McWhite] (white belly, homozygotyczny Stoerzbach, Mg, snakeskin)
   
Heterozygous Stoerz + Snakeskin + Mg = Snakeskin White Belly
   
Poprzednio tego samczyka opublikował Alan jako het mc white:
   
Widać na nim jak na dłoni efekt opisany przez Storożewa jako heterozygotyczny micariff - i jak interpretowałem założenia - heterozygotycznego white belly. Teraz Alan napisał, że ten pobłysk niebieskawy to The expression is Asian Blau modified Pb (czyli azjatycki błękit z purple body - u  storożewa to brak żółtego). Ponieważ jest dosyć wcześnie to resztę jakiś wniosków jutro Smile
"Do what thy manhood bids thee do from none but self expect applause" - Sir Richard Francis Burton
Reply
#73
Cóz jak to się mówi. Raz kozie śmierć Big Grin. Zapytałem na wschodzie co myślą o white belly.
http://guppyclub.mkat.su/plugins/forum/f...41153.last
"Do what thy manhood bids thee do from none but self expect applause" - Sir Richard Francis Burton
Reply
#74
Quote:wstępnie zostały opublikowane wnioski co do micariffa według kolegów z GGC

Przeczytałem tego posta A.Biasa. Jak rozumiesz te "wstępne wnioski"? Bo on napisał:
Quote:Breeding tests to decipher McWhite phenotype

Czy on to zamierza testować, czy przetestował?

Ja się domyślam, jak takie testy będą wyglądać. Prawdopodobnie powielą błąd, który zrobiono, identyfikując micariff, jako Ss + Stoerzbach. To by należało testować "w drugą stronę".

PS. Ta sama historia, co z pandą.
Reply
#75
Rozumiem, że oni już przeprowadzili te krzyżówki i uznają sprawę za zamkniętą.

Bolek Storożew się odniósł do mojego posta. Jego odpowiedź mniej więcej zrozumiałem tak: że jeżeli jest jakiś gen białego brzucha to micariff może być bez niego - pokazywał podobne.

Cóż ja dalej ni cholery nie potrafię odróżnić micariffa od storzbacha a jak jeszcze do tego dojdzie snakeskin to dupa już totalnie blada. Powyższa wypowiedź Storożewa znaczy chyba też tyle, że Alan i Carl pomylili Storzbacha z micariffem no i że faktycznie zabrali się do tego z dupy strony bo zakładają z góry, że micariff to fenotyp złożony ze snakeskina i stoerzbacha. No i potem już wyniki jakby wychodzą tak jak chcieli. Spytam Storożewa o mojego samca Tongue
"Do what thy manhood bids thee do from none but self expect applause" - Sir Richard Francis Burton
Reply
#76
Hej,

zapytałem Storożewa jak odróżnić micariffa od Storzbacha oraz o to czy mój samiec to heterozygotyczny micariff. No i napisał, że mój hmm nosi znamiona micariffa Big Grin. A teraz ciekawsze bo dał kilka jasnych wskazówek jak odróżnić micariffa (on nazywa go też perłamutr - czyli chyba perłowy) od Stoerzbacha.

на фото родные братья
гомозиготный сторчбац плюс змеиная кожа
и змеиная кожа
гетерозиготный сторчбац себя не проявляет
гомозиготный перламутр(микарифф) себя проявляет по разному в зависимости от взаимодействия на него других признаков

Na foto rodzina bracia?
Homozygotny storzbach plus snakeskin
i snakeskin
heterozygotyczny storzbach się nie objawia.
Homozygotyczny perłamutr się objawia różnie w zależności od oddziaływania na niego drugich cech
   

а отличать микарифф от сторчбац удобно по окрашиванию брюшных и анального плавника-у сторчбац они окрашены и более окрашеная спинка

a odróżnić mikariff od storzbach wygodnie po ubarwieniu brzusznych i analnej płetwy - u storzbacha one zabarwione i bardziej one zabarwione spinka? Smile

гомозиготный сторчбац (homozygotyczny storzbach)
   
гомо и гетерозиготный перламутр(микарифф) и яп. синим признаком (homo i heterozygotyczny perłamutr) i japoński niebieski
   
"Do what thy manhood bids thee do from none but self expect applause" - Sir Richard Francis Burton
Reply
#77
Quote:родные братья
rodzeni bracia (z jednego miotu)

Quote:более окрашеная спинка
bardziej zabarwiony grzbiecik

Wink

PS. On Cię zapytał o rezultat połączenia samca Stoerzhach i samicy Micariff. Odpowiedziałeś prawidłowo. Teraz sugeruję poprosić o zdjęcie synów.
Reply
#78
....

Sorry, skasowałem, co napisałem wcześniej. Zapomniałem, że wczoraj zmieniłem ustawienia forum. Teraz użytkownik musi być aktywowany przez admina. Może to wystarczy.

Mamy od kilku dni atak spamerów. Prawdopodobnie wiąże się to z tym, że Daniel zamieścił zdjęcia na rosyjskim forum z adresem naszego forum. Oczywiście nie mam cienia pretensji do Daniela. To przecież normalna praktyka.
Reply
#79
Bolek, jak spojrzysz na oryginalny artykuł Storożewa o barwach podstawowych na samym końcu masz gupika o wdzięcznej nazwie prąd zatokowy. Bazuje na tłumaczeniu ale wydaje mi się, że ryby
[Image: storozewpic03-300x104.jpg]
te polewej to jest wynik krzyżówki:
[Image: storozewpic02-300x103.jpg]
Czyli heterozygotyczny perłamutr (micariff) z moskiewskim?
"Do what thy manhood bids thee do from none but self expect applause" - Sir Richard Francis Burton
Reply
#80
Fajna krzyżówka zrobiona przez Storożewa. Ojciec taki:
   
matka z linii tej (wygląda jak wiedeński):
   
Samce F1:
   
"Do what thy manhood bids thee do from none but self expect applause" - Sir Richard Francis Burton
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 3 Guest(s)