Schimmepfoennig platinum
Normalnie jest w Y, ale pojawiały się doniesienia, że u tego czy owego akwarysty gen przeskoczył na X. U mnie pewne fakty skłaniały do przypuszczenia, że właśnie tak się stało. Pisał o tym Daniel chyba w wątku o JB. Dzisiaj w akwa, gdzie mam te ryby przyuważyłem, że jedna z samiczek (nie tzw. muł) jest wyjątkowo błyszcząca właśnie w miejscu,m gdzie ten gen u samców się manifestuje. Co myślicie?

Przy okazji, cyknąłem też młodego samczyka z takim śmiesznym ogonkiem:

Reply
(11-24-2016, 08:55 PM)Gabol Wrote:  Co myślicie?
Ciężko być pewnym, ale wydaje mi się, że samiczka błyszczy na "ramieniu" jak wiele innych.
co do samca - ogon jak ogon, ale on ma moskiewską czerwoną plamkę w kolorze białym!
Reply
Się człowiek czymś zasugeruje, to potem sam sobie wmawia...
Wink
Reply
To jest samiczka ode mnie? Jeżeli tak to praktycznie bankowo ma SC w X. Ponieważ wyniki krzyżówek świadczyły też o jednoczesnym przeskoczeniu z SC także bialawego, pstrokatego ogonka. Błysk błyskiem ale ja bym raczej szukał delikatnej koncentracji melanoforów - takiej jak u zaczynających się wybarwiac młodych samczykow SC.
"Do what thy manhood bids thee do from none but self expect applause" - Sir Richard Francis Burton
Reply
(11-25-2016, 09:56 AM)catfish_dude Wrote: To jest samiczka ode mnie? 

Nie, ale jest z tego samego akwa, co ten Twój samiec, który w potomstwie nie dawał synów z Sc.
Reply
Hej. O ile normalna i od zawsze samica z lini schimmelpfenig  platinum  wygladala tak

O tyle raz jedyny miałem samice taka

Jej potomstwo juz było normalne, czyli samce wybarwieni jak zawsze a samiczki bezbarwne. Nigdy tzn od trzech pokoleń nie powtórzyła się juz taka samica.
Reply
Też mam jedną taką. Kolorowa grzbietówka i trochę czerwonego na ogonku. Smile
"Do what thy manhood bids thee do from none but self expect applause" - Sir Richard Francis Burton
Reply
ciekawe... wydawałoby się proste przełożenie, zakładam zawsze z góry, że zabarwienie grzbietowej jest w X, ale w tym przypadku jakby się zgubiło. gdyby w Twojej linii było w Y i przeskoczyło na X - toby się wzmocniło w kolejnych pokoleniach. jak mogło zniknąć?
Reply
(02-25-2017, 12:03 AM)Akwariusz Wrote: ciekawe... wydawałoby się proste przełożenie, zakładam zawsze z góry, że zabarwienie grzbietowej jest w X, ale w tym przypadku jakby się zgubiło. gdyby w Twojej linii było w Y i przeskoczyło na X - toby się wzmocniło w kolejnych pokoleniach. jak mogło zniknąć?

Tego właśnie nie rozumiem. Specjalnie  do dalszej hodowli wybrałem w zeszłym roku właśnie te samice i polaczylem ja z najlepszym bratem. Jednak do dzis tak jak pisałem ten efekt się nie powtórzył. Nie było tez efektu wzmocnisnia koloru czy cos.  Undecided
Reply
Młodzież arturowych HB White/Pastel (?):
[Image: IMG_0538.jpg]
[Image: IMG_0521.jpg]
[Image: IMG_0520.jpg]
i dorosłe z tej linii:
[Image: IMG_0118.jpg]
Bolek uważa, że nie mają Schim. Platinum ani półczarnego - tylko Metallic Gold, Asian Neon i półniebieski (czyli, o ile dobrze wywnioskowałem/zapamiętałem z naszej ostatniej rozmowy - X-ową część Moskiewskiego).
Ja myślę, że Schim. Plat. jest, chociaż... te ryby mają wspólnych przodków z poniższymi, które Schim na bank nie mają...
[Image: IMG_0496.jpg]
[Image: IMG_0502.jpg]

może jakiś wniosek z tego płynie...?
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)