czerwone/czarne - dziwne
Takie dziwne samce zaczęły mi się pojawiać. Mają więcej czarnego niż czerwonego na ogonku. Zastanawiam się, czy nie przeznaczyć miejsca, żeby pozbyć się tego czerwonego z ogonka. Wtedy bym miał ryby z czarnym ogonkiem i grzebietówką, i nie czarnym tułowiem (do zagospodarowania).

Reply
A to nie są półczarne japońce?
nasada ogona wygląda trochę jak u Pingu, ale pink wyżarłby czerń i czerwień z ogona.
czerń jest ładna, intensywna?

myślę właśnie co by dodać do Singi - u siebie mam głównie żółte ogony - bez szału, czerwony wydaje mi się zbyt banalny, czarny byłby bardzo elegancki. ale z HB wyglądają (w wieku ~3 miesięcy) niespecjalnie interesująco.
Reply
(01-13-2017, 08:14 AM)Akwariusz Wrote: A to nie są półczarne japońce?
nasada ogona wygląda trochę jak u Pingu, ale pink wyżarłby czerń i czerwień z ogona.
czerń jest ładna, intensywna?

myślę właśnie co by dodać do Singi - u siebie mam głównie żółte ogony - bez szału, czerwony wydaje mi się zbyt banalny, czarny byłby bardzo elegancki. ale z HB wyglądają (w wieku ~3 miesięcy) niespecjalnie interesująco.

Poka foty Grzesiu półczarnych singapurów - ten fenomen u Bolka może być ciekawym tematem hodowli.
"Do what thy manhood bids thee do from none but self expect applause" - Sir Richard Francis Burton
Reply
Grześku,
będę wdzięczny, jak poszukasz w necie zdjęć japońców z czarnym ogonkiem i dasz znać tutaj (na przykład wkleisz linki) o rezultatach  Twoich poszukiwań.
Reply
nie widziałem samca gupika z czarnym ogonem bez HB. wiem, że JB różnie reaguje z półczarnym, być może zależnie od typu (Ni, Nii, jeszcze jakieś?) - nie jestem pewien. zakładam, że szukałeś JB z czarnym ogonem i ich nie ma. 
masz podejrzenia skąd się u Ciebie czarny ogon wziął?
Reply
Hej.
Wtrącę się w temat Rolleyes 
Znalazłem takie http://swampriveraquatics.com/sitebuilde...00h291.jpg
Reply
Gabriel, takie bywają. Tyle, że one nie mają czarnych, lecz granatowe ogonki. Jest gen, zabarwiający na niebiesko (tak, jak u moskwiczy) jedynie ogonek. Natomiast na czarno nie widziałem. Jedynie HB. Tyle, że HB zabarwia nie tylko ogonek, ale też trzon ogonka. A to już czasami psuje efekt. Na przykład, gdy chce się połączyć czary ogon z Japan Blue. Rzeczywiście efekt jest różny w zależności od tego, który HB się zastosuje, ale nigdy nie dostaje się czystego, japońskiego niebieskiego.

Grzesiek połączył singa z HB. Efekt rzeczywiście nie jest porażający. Takich ryb też w necie jak na lekarstwo. Myślę, że właśnie dlatego, że nie ma się czym chwalić.

Grześku, nie jestem w stanie powiedzieć z całą pewnością, skąd się zaczęły brać te samce. Jest dość prawdopodobne, że mieszają tu Niemcy, których kupiłem kiedyś w Dreźnie. Ich potomstwo blond miewa czarne znaczenia. Daniel taką samiczkę (chyba dostał ją ode mnie) pokazywał niedawno na GGC. Blondynka z czarną kropką. Ja mam sporo takich ryb.
Reply
(01-13-2017, 08:32 PM)Akwariusz Wrote: nie widziałem samca gupika z czarnym ogonem bez HB. wiem, że JB różnie reaguje z półczarnym, ...
W necie ciężko znaleźć JB+HB, ale chyba znalazłem u siebie. Nie ma czarnego ogonka, ale z całą pewnościa ma HB. Wygląda, jak "niedorobiony" HB.

Reply
To wspomniana przez Bolka dziewczyna.
[Image: 15825802_1338148796247994_18576467314976...e=58DDB4DC]
"Do what thy manhood bids thee do from none but self expect applause" - Sir Richard Francis Burton
Reply
JB z HB to ja nie muszę w necie szukać, u siebie widziałem Smile
Czarny ogon - to jest problem.
takie czarne kropki na rybach blond też miewałem (chyba na SS), ale nigdy się nie rozlały na większy obszar.
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)