,,Anorektyczny" kolor
Hej.
Wytłumaczcie mi proszę przyczynę  takiego stanu.
Samiec jeden wśród  okolo 20 braci. Pozostali normalnego nasycenia barwy.
Z początku myślałem ze poprostu później dojrzewa, ale bracia w pelni wyrośnięci i wybarwieni.
On również  ma pletwy calkowicie wyrośniete. Niestety kolor ledwo zauważalny. Z ciekawostek
dodac mogę, ze gonopodium jest częściowo znieksztalcone. Tak jakby lekko welonowe bylo.

Fota tego samca

Attached Files Thumbnail(s)

Reply
Jak zachowuje się wobec samic ? (zaloty, prokreacja)
Reply
(01-15-2017, 09:11 PM)Gaber Wrote: Jak zachowuje się wobec samic ? (zaloty, prokreacja)
Powiem szczerze że nie sprawdzalem, gdyż od selekcji plywa tylko z braćmi w osobnym akwa Undecided

A tu jeden z braci

Attached Files Thumbnail(s)

Reply
(01-15-2017, 07:56 PM)S-kimariusz Wrote: Hej.
Wytłumaczcie mi proszę przyczynę  takiego stanu.
Samiec jeden wśród  okolo 20 braci. Niestety kolor ledwo zauważalny. Z ciekawostek
dodac mogę, ze gonopodium jest częściowo znieksztalcone. Tak jakby lekko welonowe bylo.

Zapewne cierpi na zaburzenie hormonalne (niedobór testosteronu) potocznie zwane hermafrodytyzmem dlatego taki zniewieściały.
Ciekawostką jest to,że dojrzewające samice potraktowane testosteronem samczeją czyli nabierają kolorów i kształtów płetw jak u samców oraz pojawia się pozorne gonopodium w płetwie odbytowej przy czym są bezpłodne.
Reply
Rozumiem, ze ten samiec poprostu "nie ma jaj"  Blush
Swoją drogą  interesujący jest nawet w wersji "light"
Reply
Jest jeszcze inna możliwość: barwa podstawowa.
W przypadku, opisanym przez Gabera samczyk powinien być większy od braci, gonopodium lekko odstaje (nie jest równoległe do tułowia, jak u braci), samczyk ma nieco inny kształt ciała. Jak jest u twojego samca?
Reply
Co chciałeś przez to wyrazić?
Reply
(01-17-2017, 09:46 AM)Gabol Wrote: Co chciałeś przez to wyrazić?

Pisze z telefonu. Coś się musiało przestawić bo zamiast mojej odpowiedzi tak sie wyswietlilo
Undecided

Co do tematu. 
Samiec jest typowego kształtu i wielkości jak bracia. Roznica jesttylko w nasyceniu koloru i gonopodium.
Mam wrazenie jakby ono zatrzymalo sie w trakcie przeksztalcania. Jest jakby welonowe.
Reply
jeśli gonopodium welonowe - to nie będzie z niego korzyści. sporo ostatnio takich właśnie mam. ciekawych kolorystycznie, dużych - ale bez szans na potomstwo Sad
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)