Półczarne/Halfblack
#1
Niestety nie wyszło mi nic po tych samcach:
   
Więc wyżydziłem od Bolka dwie samiczki półczarne bzyknięte przez samca panda.
F1:
       
Są dwa rodzaje samiczek:
   
Jedna bez hb? A druga z hb i obie het na pinka?
       
"Do what thy manhood bids thee do from none but self expect applause" - Sir Richard Francis Burton
Reply
#2
Dziwne HB jakieś my wyszły:
[Image: IMG_0016.jpg]
[Image: IMG_0027.jpg]
samce są takie, niektóre z czarnymi plamkami na ogonie:
[Image: IMG_9408.jpg]
rodzice:
[Image: IMG_9054.jpg][Image: IMG_9053.jpg]
czemu ta czerń na samicach jest taka wyżarta, ale poszczególne kropki widać nawet na blondach?
Reply
#3
Ja się przyznam, że nie wiem, o co tutaj chodzi. Ten półczarny wygląda naprawdę słabo. Ciekawe, że ojciec przekazał synowi, jeśli to zatem rzeczywiście półczarny, to ten słabszy, nałożony (XY).

Jeśli ryba rzeczywiście blednie w stresie (a tak coś to wygląda), to to powinien być półniebieski, nie półczarny.
Reply
#4
(02-11-2017, 12:46 PM)Gabol Wrote: Ja się przyznam, że nie wiem, o co tutaj chodzi. Ten półczarny wygląda naprawdę słabo. Ciekawe, że ojciec przekazał synowi, jeśli to zatem rzeczywiście półczarny, to ten słabszy, nałożony (XY).

Jeśli ryba rzeczywiście blednie w stresie (a tak coś to wygląda), to to powinien być półniebieski, nie półczarny.

da się zauważyć, że jedna z samic - matek jest półczarna/półniebieska. za miesiąc/dwa pokażę wersję jasny blond.
młode samce są różne, zastanawiam się, czy ten, którego pokazałem wyżej nie jest blond. tutaj jest ich więcej: https://www.facebook.com/Genetyka-gupika...5634703907
Reply
#5
Ryby Artura - podrzucił mi dwie pary dla kogoś i oczywiście sypnęły maluchami.
[Image: IMG_0147.jpg]
[Image: IMG_0140.jpg]
[Image: IMG_0139.jpg]
[Image: IMG_0137.jpg]
[Image: IMG_0128.jpg]
[Image: IMG_0125.jpg]
[Image: IMG_0119.jpg]
[Image: IMG_0116.jpg]
chyba, ale nie na 100%, mają Schim Plat, półczarny - biały, Asian Neon i jakiś Stoerzbach. niestety ogon podchodzi tez różem, może autosomalnym.
Reply
#6
No nie zle. Kolor mocny i wyraźny.  Będziesz wychowywal maluchy?
Reply
#7
Po czym sądzisz że mają stoerzbacha?
"Do what thy manhood bids thee do from none but self expect applause" - Sir Richard Francis Burton
Reply
#8
(02-24-2017, 05:32 AM)catfish_dude Wrote: Po czym sądzisz że mają stoerzbacha?

Pokrycie perłowym nalotem jest różne u różnych samców. U niektórych jest bardzo rozległe. Poniżej zdjęcie najmocniej perłowego młodziaka od Artura, który pływa u mnie od wczoraj.

   
   
   

Przy okazji, zwróćcie uwagę na łukowatą tylną krawędź ogonka. To jest różne u różnych samców. Artur opowiadał, że na początku (a pracował z tymi rybami 4 lata) pojawiały się samce z krótkimi ogonkami i samiczki z częściowo przeźroczystymi brzuszkami. On je odrzucał w selekcji. Wnioskuję, że te ryby pochodzą od rakietek. 

Zatem to z takich długoogoniastych wychodzą dobre rakietki. Jak się doda szklany brzuch do typowego triangla, ogonek nie jest idealnie okrągły, lecz nieco szpiczasty (u góry i u dołu). Natomiast dodanie szklanego brzucha do takiej ryby daje fajną rakietkę.

Swoją drogą, Artur jest przesympatycznym facetem i bardzo utalentowanym hodowcą (instynkt hodowcy IIMHO porównywalny z Andrzejem Konarzewskim). Myślę, że te halfmoony w jego rękach przysporzą nam jeszcze sporo radości.

Przypomniała mi się jeszcze jedna ciekawostka, na którą zwrócił uwagę Artur. On już ma sporo młodzieży halfmoonowej. Okazuje się, że instynkt płciowy jest u tych ryb dość słaby. Te czarno-białe znacznie intensywniej zalecają się do samiczek niż halfmoony (nawet młodzież). dziwne, bo przecież samiczki tych czarno-białych są bardzo mocno wybarwione.
Reply
#9
hmm a nie jest to poprostu asian neon?
"Do what thy manhood bids thee do from none but self expect applause" - Sir Richard Francis Burton
Reply
#10
(02-24-2017, 09:30 AM)Gabol Wrote: Zatem to z takich długoogoniastych wychodzą dobre rakietki. Jak się doda szklany brzuch do typowego triangla, ogonek nie jest idealnie okrągły, lecz nieco szpiczasty (u góry i u dołu). Natomiast dodanie szklanego brzucha do takiej ryby daje fajną rakietkę.
 
Ogon byłby ładnie zaokrąglony, ale pewnie trzeba by powalczyć o większą  grzbietówkę . Confused
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)