Zawody Mistrza genetyki gupika 2019

Zestawy konkursowe

Na początek mamy pięknego dolnego miecza. Samiec mienił się jak mały diament.

Drugi to wyjątkowo piękny płomyk. Samiczka także prezentowała się cudnie. Widać, że to bardzo dobrze prowadzona linia.

Trzeci to parka podwójnego miecza w kolorze złotym – zdrowa i żywotna. Ciężko osiągnąć więcej w hodowli dwumiecza.

Czwarty to kolejny płomyk. Tak harmonijnie ubarwiony, że ciężko przestać się gapić.

Piąta para – zagwizdałem z podziwu. Spójrzcie na ogon u tej samiczki. A samczyk – cudnie się mieni. Widać, że linia bardzo dobrze prowadzona.

Szósta para to igiełka. Prawdziwa igiełka. Mam wrażenie, że ta cecha jest w tej linii całkiem dobrze powtarzalna. Hodowca musiał poświęcić wiele pracy żeby ją ustabilizować.

Zasady są proste. Sędzia kierując się intuicją wybierają pięć zestawów. Ryby mogą brać wcześniej udział w wystawie IKGH ale nie muszą. Do następnego etapu przechodzą pary, które były najczęściej wybierane przez sędziów. W celu poznania szczegółów proszę o kontakt ze mną.

In next steps judges vote for the best fish. In this process IKGH and any other organisations rules are being forgotten. What matters is a difficulty to achieve results judges have before their eyes. Genetic diversity and long term selection to keep fish expectional and healty is what is most important in this competition.

W następnym kroku sędziowie głosują na najlepszą rybę. Podczas głosowania zasady IKGH czy innych organizacji zostają zapomniane. To co jest wartościowe to trudność w osiągnięciu wyników, które sędziowie mają przed oczami. Różnorodność genetyczna i długoterminowa selekcja w stronę zamierzonego celu by otrzymać rybkę wyjątkową i zdrową to główne kryteria oceny.

Obraz może zawierać: 5 osób, w tym Łukasz Kołecki, ludzie siedzą i w budynku
Sędziowanie nietypowego konkursu to nie żarty. Wyjaśniam sędziom ideę zawodów

Nie jestem pewien, która para jest Waszym faworytem ale moim były halfmoony ze zbiorniczka 13. Wygrały w pierwszej rundzie razem ze złotymi dwumieczami, a w drugiej odpadły z konkurencji 🙁

Obraz może zawierać: 3 osoby, w tym Harold O'Honour, ludzie siedzą i w budynku
Grunt to dobrze spędzić czas w gronie ludzi z podobną zajawką
Obraz może zawierać: 1 osoba, siedzi i w budynku
Światowej klasy sędziowie przy pracy!
Obraz może zawierać: 5 osób, broda
Czekamy na finały.
Brak dostępnego opisu zdjęcia.
Emocje były potężne aż do samego końca.

Zwycięzcą tegorocznej edycji Zawodów Mistrze genetyki gupika został Denis Barbe i jego wspaniałe, złote dwumiecze! To naprawdę nielada zadanie wyhodować piękne dwumiecze ze złotą barwą i w dodatku takie zdrowe i silne! Gratulacje dla wyjątkowego hodowcy.