Medusa halfmoon

03.11.2016 
Krzyżówka między Schimmelpfennig galaxy a snakeskin rakietka.

Samiec galaktyki jakiego użyłem wygląda tak (na zdjęciu ma nieco użarty ogonek ale normalnie ogon jest cały):
ojciec
Użyłem go na samiczkach z linii snakeskin rakietek jak poniżej.

Samczyki z tej linii wyglądały tak jak na poniższym zdjęciu i nie było u nich jakiś wpadających w oko różnic. Miałem dwa niestety jeden padł.

glass-belly-male

Samiczki natomiast wyglądały jak na zdjęciu poniżej. Jedna padła przy pierwszym porodzie.
matka-red-ds-glassbelly
Słabo to widać ale ma czerwone obramowanie ogonka i czerwoną grzbietówkę. Założyłem też, że ma snakeskina. Druga samiczka miała dużo mniej widoczną czerwień i padła przy pierwszym porodzie.

Drugą samiczką w tej krzyżówce była samiczka od Bolka z jego linii japan blue z czystym, okrągłym ogonkiem. Taka jak na zdjęciu poniżej. Ma tylko lekko żółtawą/zielonkawą grzbietówkę.
samiczka-bolkowa-matka

Bazując na wyglądzie założyłem, że linia rodzicielska PP prezentuje się następująco:

Samiec (Y-linked Schimmelpfennig platinum, i jakieś dodatki w X)
ojciec

Samiczki:
1. Snakeskin roundtail z czerwienią na ogonku.
matka-red-ds-glassbelly

2. Clear tail z neutralnym ogonkiem
samiczka-bolkowa-matka
Spodziewałem się więc otrzymać samce z Y schimmelpfennigiem i X bądź z samiczki 1 bądź 2 – różniłyby się ogonkami i grzbietówką. Ciekaw byłem zwłaszcza jak będzie wyglądać ten po samiczce od Bolka. Otrzymałem natomiast takie samce:
synowie01 synowie02

Oznacza to prawdopodobnie, że ojciec w Y miał Japan Blue, a w X schimmelpfennig. Samczyk z czerwonym na ogonku jest po samiczce 1, a z przeźroczystym ogonkiem po samiczce 2.

11.12.2016

Po tym jak z krzyżówek samczyka galaktyki wyszły mi japońce założyłem, że samiczki F1 będą miały w jednym z chromosomów X (po ojcu) Schimmelpfennig platinum (gen ten oznaczać będę także skrótem Sc). Ponieważ chęć przetestowania genu platynowego w żeńskim chromosomie wygrała z chęcią wyhodowania rakietki – dalsze krzyżówki będą kolejnymi outcrossami.

W między czasie dochowałem się małego stadka singapurskich błękitnych gupików. Ciekaw jestem czy po krzyżówce z X-owym Schimmelpfennigiem dostanę gupiki z zielonym przodem ciała :). Krzyżuję więc moje F1 samiczki, które podejrzewam o posiadanie w chromosomie X genu Sc z samcami singi.
PP więc wygląda następująco:
dsc_0145 corkaf1

W drugą krzyżówkę także angażuję samiczki z X Sc.
PP:
1-02 corkaf1
Jak spojrzycie dokładniej na tego samczyka to zauważycie, że ma złote zabarwienie nie tylko z przodu ciała ale także u nasady ogona. Mam nadzieję, że dodając jeszcze złoty na chromosomie X zwiększy się jego ilość widoczna w fenotypie – efekt może być ciekawy.

21.01.2017
Są pierwsze młode z krzyżówki singapurskich błękitnych i samiczek, które podejrzewam o noszenie na jednym z X-wych chromosomów Schimmelpfenniga. Jedna z samiczek urodziła aż 64 młode :). Najwięcej jak do tej pory z tych, które u mnie rodziły.

Za półtora miesiąca samczyki będą już na tyle wybarwione, że będzie widać czy faktycznie noszą gen platinum :). Nie mogę się doczekać.

14.05.2017
Trochę narybku się wybarwiło. Trzeba przyznać, że zimą rybki rosną wolniej. Wyniki nie są tak widowiskowe jak mi się wydawało. Okazało się, że skrzyżowanie singi (która jest genem w Y i zabarwia także przód ciała) z samiczkami, u których chciałem zweryfikować czy przenoszą Sc (schimmelpfennig) na jednym z chromosomów X nie było dobrym pomysłem. Tym bardziej, że samiczki mogły równie dobrze przenosić japan blue. W rezultacie mam singi, które wyglądają dziwnie.

Posiadają z przodu ciała i u nasady ogonka takie żółto złotawe kropy. Ciekawe co to jest.

19.08.2017
Zdecydowałem się na zmiany w tej linii. Dodałem 3 samiczki halfmoona oraz samce medusy i snakeskinowego halfmoona. Oraz dodatkowo niespodzianka :).  Zmieniła się także nazwa zakładki na stronie.

Dodałem 3 samiczki w typie halfmoon. Pływają z samcem medusa i snakeskinowym halfmoonem. Dodatkowo specjalny bonus – japan blue z extra powielonymi promieniami płetw. Cel – odjechany halfmoon.