Typ dziki z dużą grzbietówką

Kolejne ryby od Bolka. Proste ale jakoś bardzo mi się podobają. Samce są bardzo aktywne ciągle gonią samiczki i wdzięczą się przed nimi rozpościerając gigantyczną grzbietówkę – świetny widok.

dsc_0544 samiczka-bolkowa-matka

Poza samiczkami z tej linii ostatnio dodałem samiczki F1 z krzyżówki zrobionej przez Jacka Ambrożkiewicza między jego dolnymi mieczami a singą. Głównie po to by dodać do moich żółtego do płetwy grzbietowej.

f1-po-singa-odja

14.05.2017
Mały update tej linii. Naprawdę podobają mi się wyniki krzyżówek. Można powiedzieć, że to mój pierwszy sukces jako hodowcy gupika

Mały update tej linii. Głównym celem jest zmiana koloru grzbietówki z czerwonego na żółty i dodanie VEG (wiedeńskiego szmaragdu) by ryby jeszcze bardziej się błyszczały. Użyłem samic od Jacka Ambrożkiewicza – z jego linii dolnych mieczy. Niezłe wyniki. Trzeba trochę popracować nad kształtem grzbietówki ale kolor jest już dobry. Niektóre naprawdę wyglądają jak żywe klejnoty. Jeszcze trochę pracy, być może krzyżówka z gingą?

Zobaczcie jak ładnie kawałek snakeskina zmieszał się z błękitną kropką na nasadzie ogonka u tego samca:

Niestety dla odmiany ma on słabszy kolor i kształt grzbietówki niż jego bracia – z gupikiem wieczna praca :).

19.08.2017j
Zredukowana czerwień (MMGGeeXX) bądź tak zwany europejski błękit a także zredukowany żółty – tak zwane purple body  w linii dzikusów.

Trochę czasu minęło od ostatniego updatu. W linii pojawiły się ryby bez barwy podstawowej czerwonej. Jest to w tym wypadku w oficjalnie uznanej (jednak bardziej skomplikowanej) nomenklaturze gen european blau. Jest to gen recesywny, który redukuje czerwony pigment na ciele ale może zostawiać czerwień na płetwach – w zależności od rodzaju komórek barwnikowych.

Poniżej fotki braci

Z wiekiem na rybie pojawia się trochę więcej błękitu. Następnym razem wrzucę fotki podrośniętych samców. Wyglądają naprawdę ciekawie. Zastanawiam się jak by wyszła taka krzyżówka z singapurskimi błękitami.

Poniżej przykłady zredukowanego żółtego (MMGGeeXX) zwanego także purple body z bratem o normalnym, dzikim ubarwieniu (MMGGEEXX).