gen Snakeskin

Snakeskin to ciekawy gen. Koloruje całe ciało (trzeba pamiętać, że gupika można podzielić na trzy strefy – głowę, tułów, i ogon – i każda z nich jest zabarwiona niezależnie). Występuje w wersji X jak i Y.

snake-skin
Photo by W. Storożew

Przykłady snakeskinów Grześka Prusinowskiego. Trzeba przyznać, że przy współpracy z innymi genami snakeskin daje naprawdę ciekawe efekty.

Dyskusja na temat poniższego samca powraca co jakiś czas na facebuczkowej grupie. Niektórzy hodowcy uparcie twierdzą, że to magenta razem ze snakeskinem. Grzegorz uważa, że to nie może być magenta bo już od dawna ich nie hoduje. Ja sam nie jestem pewien. Jednakże jeżeli spojrzycie na zdjęcia gupików glass belly ze snakeskinem zrozumiecie skąd moje wątpliwości, co do tego, że ten samiec jest z magentą.

GP-01

Snakeskin i japan blue:

GP-02-japanblue GP-03-japanblue

Powiem szczerze, że to jeden z moich faworytów jeśli idzie o gupiki. Dużo bardziej preferuję nieregularne wzorki na ciele niż drobną siateczkę typowych snakeskinów. Taki efekt w tym wypadku daje połączenie schimmelpfenning platinym z galaktyką i snakeskinem.

GP-04-sc